logo AH

IL2 FB NONSTOP server (4.11.1m = IL2 1946+4.08m+4.09m+4.10m+4.101m+4.11m+fix.dll+4.11.1m): k222-fw1.fsik.cvut.cz:21000

Letecká navigace v IL2

Mno tak co říct k navigaci? Základem je koukat kolem sebe a do mapy ;-)

Ne teď vážněji. Nejdůležitější je vědet kam letím a kde jsem. To znamená mít mapu a kouknout se odkud startuju, kam letím a jak to vypadá po cestě. Nejlepší je mít mapu vytištěnou na papíře v meřítku, nebo aspoň jako obrázek kam si zakreslíte třeba 10km čáru ať máte odhad. Mapa v okně na monitoru je taky použitelná, ale chce to mít fotografickou paměť.

Před startem je potřeba prohlédnout si na mapě odkud startuju, kam letím (jakým kurzem to tam je), jaké jsou po cestě orientační body (řeky, města, cesty). Nejlepší jsou řeky a jezera. V IL2 jsou pěkně vidět a víte kterou kam překračujete. Ve spojení s pozorováním mostů přes řeky (silnice jsou z větších výšek vidět špatně) a blízkých měst se lze nalézt zcela spolehlivě. Jeďte si prstem po mapě kudy letíte. Spolehlivé a jednoduché.

Druhá důležitá věc je vědět kterým kurzem letíte. Nakreslete si na kus papíru směrovou růžici a dokud si ji nezafixujete do paměti, mějte ji na koleni. Sever (N) = 0 stupňů. Východ (E) = 90 stupňů, jih (S) = 180 stupňů, západ (W) = 270 stupňů. Dále se růžice obvykle označuje čísly po 30 stupních (takže N, 30, 60, E, 120, 150, S, 210, 240, W, 300, 330) a kreslí se čárky po 10 stupních. Jeměji to nemá obvykle smysl, kurz stejně netrefíte za letu přesněji než +- 5 stupňů. Tu půlku už odhadnete.

Třetí a poslední věc je vědět jak rychle a jak daleko letím. Jste například bitevník IL2 a máte to z vašeho letiště 40km k cíli kurzem 240. Takže při rychlosti cca 300km/h při zemi když budete držet kurz 240, tak prostě víte, že za 8 minut tam jste. Jak snadné. Nemusíte sledovat nic jiného, jen rychlost a kurz. Pozor tohle je ale velmi zrádné ze dvou důvodů.

Mno tak teď už jste možná schopni při troše praxe najít spolehlivě cíl letu a nezakufrovat. Takže si doletíte nad cíl, tam se servete se stíhačema a KDE TO SAKRA JSEM? Mno tak když víte, jakým kurzem jste letěli, tak zpátky to bude ZHRUBA na opačnou stranu, ne? Pokud došlo k delšímu souboji, v zápalu boje vás to někam "odneslo". Každopádně nasaďte kurz nazpět a začněte se hledat na mapě podle významných řek a měst. Pokud vás nepřítel honí a musíte zdrhat, nic se neděje, udělejte úplně to samé.

Co dělat, pokud se ztratíte? V každém případě NEZMATKOVAT! Zamyslete se, hele nezakoukal jsem se před momentem někam a neotočil jsem nechtěně? Jakým kurzem mám letět, není tím kurzem co mám letět orientační bod který hledám? Není ten bod PŘÍMO PODE MNOU a nestíním si ho čumákem?

Když už zjistíte, že jste se ztratili, leťte ROVNĚ! koukněte se, JAKÝM KURZEM LETÍTE a zapamatujte si ho. Zaznačte si čas. Otočte si mapu do toho kurzu a koukněte se co je pod váma a jestli tomu neodpovídá něco v mapě. Nezmatkujte pokud ihned nic neobjevíte. Třeba vás to trkne po přeletu až té druhé řeky... Důležité je mít mapu zorientovanou správným směrem, ať se na ni díváte tak jako vidíte objekty v okolí. Pokud se dlouho nemůžete najít (do 5 min), koukněte se na čas, otočte a leťte zpět stejnou rychlostí a stejně dlouho. Tím se dostanete do bodu kde jste zjistili, že jste se ztratili a můžete začít řešit co dál. Jestli se zkusit kus vrátit, nebo zkusit odhadnout správnější směr, nějak si pomoct. Třeba rozsvítit a požádat jestli někdo nevidí někde svítit světlušku, nebo vykrysíte a prostě se na tu debilní ikonu holt kouknete no :-(

Tak a příště kurz létání podle přístrojů. Však my si tu soví letku vycvičíme ;-)

AUTOR: AH_Cutora