logo AH

IL2 FB NONSTOP server (4.11.1m = IL2 1946+4.08m+4.09m+4.10m+4.101m+4.11m+fix.dll+4.11.1m): k222-fw1.fsik.cvut.cz:21000

Skupinové létání - stíhači

Omluvte prosím německou terminologii, létám němce a ty sporé použitelné podklady co mám jsou od Krakena a popisují taktiku Luftwafe na začátku války.

AUTOR: AH_Cutora


Skupinové létání - bombardéry

Létání ve skupinách (v letových formacích) je jedním z důležitých umění, které potřebuje každý on-line pilot pro úspěšnou spolupráci s ostatními piloty. Obzvláště u pilotů, kteří rádi sedlají bombardovací letouny je toto umění skoro nutností.

Piloti ve skupině se většinou dělí na velitele skupiny čili vedoucího a na vedeného nebo vedené u různých letectvech nazývaných různě, jako např. číslo, wingman, kaczmarek atd. . Když skupina je rozsáhlá a rozčleněná na několik menších, je nutné určit jednoho hlavního velitele, který koordinuje součinnost všech skupin. Jak tedy létat ve skupině ?

Vedoucí
Pro většinu lidí je funkce vedoucího skupiny jednouchou záležitostí. Vždyť přece vedoucí může letět jak chce a ostatní se ho musí držet a dělat to co on. Není to tak jednoduché. Vedoucí se sice nemusí držet na přesné pozici u křídla jiného letadla, ale a to je to nejdůležitější, musí to umožnit ostatním letadlům skupiny. Nevhodně zvolený či vyloženě špatný manévr dokáže dokonale rozbít skupinu či zapříčinit srážku letadel. Nevhodná činnost velitele skupiny po startu dokáže udělat ze seskupování letadel horor, či znemožní seskupení letadel úplně.

Vedený
Pro mnoho pilotu něco co je velmi obtížné. Jistě, chce to určitou přesnost létání a ze začátku, kdy pilot má málo zkušeností i jistou dávku soustředění, ale není to nic nepřekonatelného. Obecně vzato, se to chce naučit počítat s jistou setrvačností letounu. Kormidla či motor reagují se jistým zpožděním a hlavně zastavení manévru vyžaduje jistou předvídavost. Pozdě použitá kontra křidélka díky setrvačnosti nezabrání srážce letadel a stažení plynu na poslední chvíli znamená jen to, že s motorem na volnoběh sledujete jak letadlo vašeho vedoucího mizí někde vzadu a vy s tím nemůžete nic dělat. Není žádná jednoduchá rada jak se to naučit. Chce to prostě létat a získávat potřebné reakce a návyky. Časem zjistíte, že to tak těžké není, že nemusíte jen stále hypnotizovat letadlo svého vedoucího, že máte čas žvanit na TS, sledovat okolí a tím pomoc odhalit nepřítele a vlastně že ten let k cíly je celkem nuda.

Bojový let
Ok. Stojíme na letišti a před námi je bombardování nepřátelského cíle. Jdeme na to.

Tak. Cíl je zničen, letadla jsou v hangáru, piloti v baru nasávají a nahrává se nová mapa. Co říci závěrem. Nečekejte že hned budete létat křídlo na křídle jak Red Arrows. Spíše to ze začátku bude křídlo bez křídla, ale jak budou přibývat zkušenosti uvidíte že je to docela jednoduché.

AUTOR: AH_Kraken